Drodzy Studenci Pierwszego Roku,

jeszcze raz tłumaczę i bardzo proszę - przeczytajcie uważnie - co należy zrobić odnośnie przedmiotu na filologii polskiej i przedmiotów fakultatywnych.
1. przedmioty na filologii polskiej - trzeba wysłać mail na adres morze[at]uni.wroc.pl , ja nie mam możności zapisania Państwa na te przedmioty, robi to pani Małgorzata Orzechowska.
2. przedmioty fakultatywne:
a. jeżeli jest realizowany na Wydziale Filologicznym - zgłaszamy mailem na adres morze[at]uni.wroc.pl
b. jeżeli jest realizowany poza Wydziałem Filologicznym - trzeba zlożyć podanie podpisane przeze mnie do Dziekan Staniów z prośbą o wpisanie danego przedmiotu jako fakultatywnego
UWAGA!!!! TRZEBA TO ZROBIĆ W TYM TYGODNIU!!!!!!
W razie pytań - proszę pisać, ale nie odkładać tego!!!!

Pozdrawiam,
Joanna Lisek

Szanowni Studenci I Roku,
jak już pewnie wiecie, podanie do dziekan Staniów w sprawie przedmiotu fakultatywnego niestety nie wystarczy (we wtorek udzielono nam błędnej informacji). Trzeba postępować dokładnie tak, jak opisaliśmy to w mailu wysłanym na Polin 4 listopada (poniżej). Załatwcie to czym prędzej, ponieważ bez tego nie będziecie mieć kart egzaminacyjnych.

Pozdrawiam,
Joanna Lisek

W sprawie przedmiotów fakultatywnych:

Jak załatwić chodzenie na przedmiot fakultatywny poza Wydziałem Filologicznym?

Jeśli w ramach przedmiotów fakultatywnych wybiera się przedmiot, który oferowany jest poza naszym wydziałem (Wydział Filologiczny), trzeba uzyskać pisemną zgodę dyrektora danego instytutu na uczestnictwo w tych zajęciach. Np. jeśli ktoś wybrał „zajęcia A” na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych, w „Instytucie B”, to kieruje podanie do dyrektora „Instytutu B”. W praktyce wygląda to tak, że składa się pisemne podanie z taką prośbą w sekretariacie Instytutu i za kilka dni odbiera odpowiedź, albo – lepiej – przynosi się je dyrektorowi w czasie jego konsultacji. Na tym podaniu dyrektor napisze, czy się zgadza (a pewnie tak), czy nie. Podanie z akceptacją trzeba dostarczyć do naszego dziekanatu. Najlepiej zostawić dla siebie kopię z potwierdzeniem, że dziekanat przyjął dokument.

Ile punktów ECTS dostaje się za przedmiot fakultatywny?

Za przedmiot uzyskuje się tyle punktów, za ile jest on oryginalnie punktowany dla wszystkich, nie mniej i nie więcej.

Co w wypadku, gdy przedmiot punktowany jest wyżej niż to potrzebne, np. uzyskuje się za niego aż 6 ECTS?

W każdym cyklu kształcenia student ma 30 punktów ECTS – dodatkowych i darmowych. Tak więc na licencjackiej judaistyce każdy student ma po 30 takich dodatkowych punktów ECTS, które może wykorzystać w przeciągu 3 lat studiów. Służą one m.in. właśnie w takim wypadku. Nadwyżka punktów za przedmiot fakultatywny zostanie pokryta właśnie z tej dodatkowej puli.

PS. Te dodatkowe ECTS można przeznaczyć też na zaliczenie przedmiotów Erasmusa.

Jak zapisać się do grupy na przedmiot fakultatywny realizowany na innym wydziale lub poza IFP?

Do grupy na przedmiot fakultatywny trzeba podpiąć się samemu ze swojego konta w USOSWeb.