Dni Wielokulturowości, organizowane przez Studencką Stronę Mocy, to pierwsze takie przedsięwzięcie na Uniwerystecie Wrocławskim. Inicjatywa ta ma za zadanie zwiekszyć świadomość Studentów i Studentek na temat mniejszości narodowych i etnicznych na terenie Polski. Chcemy, aby środowisko akademicke stawało się coraz bardziej tolerancyjne i otwarte, a co za tym idzie, ciekawe tego co nowe.

W ramach Dni Wielokulturowości zaplanowano:
1. Konkurs na najlepsze opowiadanie z przedstawicielem polskiej mniejszości narodowej lub etnicznej w roli głównej.
2. Akcję na Facebooku, do której włączyć może się każdy z Was!
3. Warsztaty o tematyce równościowo-antydyskryminacyjnej, które odbędą się 4 i 5 kwietnia 2017.
4. Panel dyskusyjny "Czy wielokulturowość to szansa, czy zagrożenie?". W panelu udział wezmą przedstawiciele m. in. mniejszości łemkowskiej, żydowskiej, romskiej i niemieckiej. Panel odbędzie się 6 kwietnia 2017 w Urzędzie Wojewódzkim.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu!

Więcej informacji na FB