Zapraszamy studentów z Polski, Niemiec, Izraela oraz Ukrainy do udziału w III edycji międzynarodowej letniej szkoły POLIN Meeting Point 2017.
POLIN Meeting Point – Summer Education School to intensywny dwutygodniowy program zajęć, który oferuje młodym ludziom możliwość spotkania w międzynarodowej grupie i wzięcia udziału w serii wykładów, warsztatów, dyskusji oraz wizytach studyjnych.

Co roku zadajemy ważne pytania związane ze wspólną historią krajów zaproszonych do programu i staramy się uwrażliwić uczestników na odmienne perspektywy. Chcemy rozmawiać o trudnej historii i pamiętając o przeszłości budować wspólną przyszłość.
Tematem przewodnim tegorocznej III edycji jest Wielokulturowość lokalnie. Punktem wyjścia do rozmów na ten temat będzie przykład Zduńskiej Woli – miasta w województwie łódzkim, które do II wojny światowej prężnie rozwijało się jako ośrodek polsko-żydowsko-niemiecki. Zachęcimy do szukania odpowiedzi na pytania: Czy pamięć o wielokulturowej przeszłości miast jest pielęgnowana? Jaką rolę odgrywa to dziedzictwo w budowaniu tożsamości lokalnej?

Termin letniej szkoły: 13-27 sierpnia 2017 roku
Zajęcia będą miały miejsce w trzech miastach: Warszawie, Łodzi i Zduńskiej Woli.
Udział w szkole jest bezpłatny. Koszty przejazdu oraz zakwaterowania i częściowego wyżywienia pokrywa organizator. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w języku angielskim.
Zgłoś się >>wypełnij formularz
Sprawdź jak wyglądały poprzednie edycje POLIN Meeting Point  >>wejdź na stronę
W razie pytań, zachęcamy do kontaktu z koordynatorką projektu:
Magdalena Dopieralska, mdopieralska[at]polin.pl
Serdecznie zapraszamy!
Realizacja projektu możliwa jest dzięki wsparciu Fundacji Rodziny Nissenbaumów  i Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.