Z końcem roku akademickiego 2013/2014 Studium Kultury i Języków Żydowskich zakończyło działalność. Wszystkich zainteresowanych ofertą dydaktyczną Studium zachęcamy do zapoznania się z programem nowego kierunku studiów - judaistyki.

Studium Kultury i Języków Żydowskich jest od lat rozpoznawalną marką na rynku edukacyjnym. Od momentu powstania cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem młodzieży akademickiej. Profesjonalnie przygotowana i otwarta na pomysły kadra oraz – co ważniejsze – zapał i zaangażowanie studentów sprawiają, że Studium jest kojarzone nie tylko z wysokimi standardami nauczania, ale też z wieloma działaniami podejmowanymi w środowisku lokalnym.

 

Zastanawiam się, w jaki sposób przeprowadzana jest rekrutacja do Studium, że znalazło się tam TYLU Wspaniałych Studentów. W tym roku studenci z Waszego Studium podczas przygotowań do Dnia Judaizmu i w trakcie trwania obchodów przekroczyli wszelkie moje oczekiwania i wyobrażenia o idealnej współpracy. Podziwiam Wasze zaangażowanie w to, co robicie, ogromny entuzjazm (…), duże poświęcenie i wspaniałą życzliwość wobec siebie wzajemnie i wobec innych.

 

(z listu s. Sybilli, organizatorki Dnia Judaizmu we Wrocławiu)

 

Wykładowcy Studium:

 

Zakład Studiów Żydowskich Uniwersytet Wrocławski, pl. Nankiera 15 50-140, Wrocław Tel. +48-71-3752017 Fax +48-71-3752811
www.judaistyka.uni.wroc.pl